Artı90 Gayrimenkul Geliştirme ve Pazarlama web portal projesi tamamlandı. www.plus9ty.com

 

 

d-)Pazarlama Menüsü

Pazarlama Bölümünün kullandigi Müşteri takip sistemi, Teklif, Booking bu bölümde bulunmaktadir. Müsteri ile yapilmis olan lokal masraflar ve navlun fiyatlari ayrıca tanımlanabilmektedir. Müşteri takip sistemi görüşmelerin takip edildiği bölümdür .. Teklif bölümünde müsterini talep etmis oldugu navlun ve lokal masraflar daha önceden girilmis olan fiyat bilgilerinden otamatik olarak olusturabilmektedir. FCL/LCL bazda olusturulan teklif yine rezervasyon bölümünde kullanilabilmketedir. Booking bölümünde teklifden otomatik olarak masraf transferi yapılabilmekte ve gerekli baskılara imkan tanımamktadır ( Gemi/sefer bilgileri,Routing Order,Kara nakliye formu, Kapak ve karlılık baskısı yapılabilmektedir).

 

 

e-)Ordina/Cari İşlemler Menüsü

Bu bölümde Faturalar daha önceden konsimentodan istenirse otomatik olarak olusturulmakta veya fatura manuel olarakda hazirlanabilmketedir. Fatura türkçe ve ingilizce olarak basilabilmkete ve istenilen para biriminde basima olanak tanimaktadir. Fatura olusturulduktan sonra tahsilat makbuzu otomatikman olusturulmakta ve basilmaktadir. Böylece ordino bölümleriönünde uzun beklemelerin önüne geçilmekte ve gelen müsteri hizlica evraklarini teslim aldiktan sonra yükünü gümrükten çekebilmektedir. Müsteri cari kontrolü yine bu bölümde yapilabilmektedir. Cari bölümünde Cari Hareket,Kasa,Banka girişleri yapılabilmekte ayrıca Yurt dışı ve içi acenta cari hesap girisleri ayrıca takip edilebilmektedir.

 

 

 

g-)Kullanıcı Yetkilendirme

Kullanicilarin yazilimda hangi bölümlere erisecegi bu bölümde belirlenir. Böylece bölümler kendileri ile ilgili bölümü kullanmis olurlar.

Hızlı ve Esnek Raporlama

Sql server daki veri dosyalari üzerinde hizlica kullanici kendi istedigi raporlari olusturabilir ve excel'de kullanabilir.

 

Genel Arama

Genel Arama bölümünde konteyner yada konsimento ( House BL yada Mother BL) no üzeriden detayli bi arama olanagi kullanicilara sunulmustur.

 

Edi Dosyası Hazırlama ve Tescil Etme

Yazilim konsimeto giris ekraninda edi için gerekli bilgilerin girilmesine olanak tanir. Bu sayede edi dosyasini olusturmak çok basit bi hal alir. Yazilim eksik veri varsa bunlarin tamamlanmasini ister ve olusturuslan EDI dosyasini gümrüge gönderip tescil edilmesini saglar. Hazirlanan EDI dosyasini gümrüge göndermek için yine firmamizin gelistirdigi Gümrük Müstesarligi onayli Tictronik EDI translater yazilimi kullanilir.