Artı90 Gayrimenkul Geliştirme ve Pazarlama web portal projesi tamamlandı. www.plus9ty.com

 

 

Teknoforwarder 2.5 Enterprise

TEKNOsoft yazilim tarafindan 1998 yilindan beri gelistirilen TEKNOForwarder 2.5 yazılımı, Microsoft SQL Server 7.0 ve MSDE  üzerinde çalismakta olup Borland Delphi 5.0 ile gelistirilmistir. Yazilim temel olarak bir forwarder firmaninin günlük is akisi model alinarak tasarlanmistir. Forwarder firmanin pazarlama bölümünün kullanacagi anlasmalar,teklifler, FFL/LCL booking bölümleri olusturulmustur. Operasyon bölümünde dökümantasyon için konsimento girisleri ve konteyner takibi olanaklari saglanmistir ayrica Ordino bölümü içinde Fatura ve Makbuz bölümleri ile birlikte cari hesap sorgulama bölümüde eklenmistir. Yazilimimiz LBS'nin Gold muhasebe yazilimi ile dogrudan haberlesmesi için entegrasyon modülüde gelistirilmistir. Gümrüklerin EDI sistemine geçmeleri ile birlikte firmamiz özet beyan üzerinde gerekli islmeleri yapacak edi bölününde yazilina eklemistir. Halihazirda forwarder firmalari özet beyanlarini TEKNOForwarder üzerinden tescil ettirebilmektedirler.

 

Teknoforwarder 2.5 Enterprise 'in Genel Özellikleri

Yazilim temel kullanim arabirimi olarak Windows isletim sisteminin kolayliklarini gözönüne almis ve kullanicilarin günlük kullanimda yazilim ile en hizli biçimde veri girisine olanak saglayacak sekilde tasarlanmistir. Özellikle hizli veri girisine olanak saglamak için konsimento giris ekrani tek bir ekranda toplanmis ve kullanicinin giris hizi arttilmistir. Kullanicininin istedigi ekrana aninda ulasabilmesi içim MDI form mantigiyla giris ve görüntüleme hizlandirilmistir.
Yazilimin bölümlerini asagida kisa açiklamalari ile inceleyebilirsiniz.

 

a-)Teknoforwarder 2.5 Enterprise Giriş Ekranı

Bu ekranda kullanici giris yapmak istedigi firmayi seçerek ( birden çok firma desteklenmektedir) ve kullanici ismini ve sifresini girerek daha önceden tanimlanmis olan kullanici haklari çerçevesinde yazilimi kullanabilir.

 

b-)Tanımlar Menüsü

Program tasarim olarak is akisindaki bölümlere uygun olarak gelistirilmistir.

Dosya ve düzen menülerinin disinda tanimlar menüsünde yazilim için gerekli olan bütün tanimlama bilgileri bu menüden girisi saglanmisdir. Ardiye Tarfifesi,Kara nakliye fiyat listesi, demuraj bilgi girisleri,seferler vb..

 

c-)Dökümantasyon Menüsü

Bu menüde günlük kullanima iliskin Konsimnento itahalat/ihracat giris ekranlari bulunmaktadir. Konsimento ekraninda yapilan girislere göre ihbar, pre alert,konsimeto ve diger bütün evraklar basilabilir halde bulunmaktadir. Ayni zamanda girilen konsimento kayitlari üzerinden maliyet raporlarida hazirlanmaktadir. Konteyner takibi ve kara nakliyesine iliskin bölümlerde yine buradan girilmektedir. Forwarder firmalarin dosya takibi için operasyon numarasini kullanmaktadirlar ve bir dosyanin genel karakteristigi yine bu operasyon kaydinda varolmaktadir. Dosya takibin yapildigi Operasyon bölümü girisi buna iliskindir.